Ostrov mytu-strana 14
Product Code: 010
Dostupnost produktu: Množství skladem

Ostrov mýtů, Giuseppina Norcia

400 Kč
Nyní sleva na360 Kč

Ostrov mýtů. Sicilské příběhy z dob starých Řeků – napsala Giuseppina Norcia, ilustrovala Marcella Brancaforte, přeložila Klára Löwensteinová, doslov napsal Jakub Čechvala, vydalo nakladatelství Lví kámen v roce 2024, počet stran 108.

ISBN 978-80-88343-75-2

Nakladatelství Lví kámen na český knižní trh s láskou a péčí uvádí dlouho očekávaný titul jedinečné italské knihy pro děti i dospělé Ostrov mýtů. Sicilské příběhy z dob starých Řeků (L´isola dei miti. Racconti della Sicilia al tempo dei Greci), kterou napsala sicilská autorka, odbornice na řeckou mytologii Giuseppina Norcia a ilustrovala ji renomovaná snová kreslířka Marcella Brancaforte. Knihu přeložila italianistka a religionistka Klára Löwensteinová, doslov napsal a odborné redakce se ujal Jakub Čechvala, přední specialista přes antickou řeckou kulturu.

Řecké mýty na Sicílii jsou úchvatným pokračováním klasických řeckých bájí a pověstí, příběhů, které zapsali antičtí spisovatelé a u nás jsou dětem známy z Petiškova a Mertlíkova podání. V Ostrově mýtů ovšem protagonisty nejsou jen bohové a hrdinové, ale je jím celý Trojcípý ostrov, milovaný a obávaný zároveň, plný tajemství a nebezpečenství, obydlený bohy, obry a nestvůrami. Své o nich věděl i Odysseus, kterému v jejich obrovitánských tlamách zahynulo mnoho přátel. I Héraklés na Sicílii zavítal během svých četných cest a zkoušek, které ho proslavily. Sicílie ve vyprávěních ovšem není jen nebezpečnou zemí, je také oblíbeným místem bohů: žila zde bohyně obilí Démétér, byl tu také Aiolos, který ze vzdáleného ostrůvku poroučel větrům, a také Hélios, bůh Slunce, na Sicílii pásl svá posvátná stáda. Na Sicílii bylo zkrátka možné vše: dívka se mohla proměnit v pramen sladké vody nebo zamilovaný pasáček v řeku. Běžně jste tu také narazili na mocné pány, někdy hodné a pohostinné, jindy zlé a tyranské, od nichž bylo lepší držet se dál. A přece se během hrdinských výprav a vyprávění mýtů i nestvůry mohou stát spojenci. To je případ Gorgony Medúsy, jejíž hlava hledí z prostředka sicilské vlajky, podobně jako kdysi vystupovala z Athénina štítu. Jak se to všechno přihodilo? Otevřete Ostrov mýtů a vplujte do prastarých příběhů z divotvorného a překrásného ostrova ve Středomoří.

Doporučeno dětem od 9 let.

Zatím zde není žádné hodnocení tohoto produktu.